niyah1213
niyah1213 niyah1213
  • 25-06-2021
  • Mathematics
contestada

What is the answer and how did you get it

What is the answer and how did you get it class=

Respuesta :

elijahhansen14
elijahhansen14 elijahhansen14
  • 25-06-2021

answer is 200 lol pretty easy

Answer Link
farahelizaqaisar farahelizaqaisar
  • 25-06-2021

Answer:

He sold 200 loaves

Step-by-step explanation:

if he sells twice as many the next week the equation would be

100 times 2 = x

therefore, the answer is 200

Answer Link

Otras preguntas

What biome is Livermore Californica in
simplify 64a^2b^3-16b^2a^3
write five diffrent fractions that each simplify to two-fifths
If you travel at a rate of 45 miles per hour.How many minutes will it take to travel 1 mile
how to work out [ (6³-9)÷23] 4
What is the value of digit in ten thousands spot when it's a zero? example: 601,099
A 12 ounce bag of birdseed costs $3.12. A 16-ounce bag of birdseed costs $3.84. Which is the better deal. How much money per ounce would you save by buying that
solve this equation -9h -6 +12h + 40=22.
whats the value of number 3 in 6,035
the perimeter of a triangle is 117 cm. two sides are 31 cm and 48 cm. find the third side.