kaydenhale kaydenhale
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

A box of Pop-tarts costs $3.00 for 8. How much per pop-tart?

Respuesta :

xoooxj xoooxj
  • 26-05-2021
it’s $0.375 per pop tart
Answer Link

Otras preguntas

Which job do you like the most ad why ?​
Determine if the ordered pairs represent a function. {(1,5), (2,7), (3,9), (4,7)}(yes or no)​
Jake has the problem of high cholesterol in his body. Which grain will you advise Jake to have in his staple diet?
Two shops, Lidal and Oldi, sell the same brand of toilet rolls but with different package sizes. Calculate the price per roll for each shop. Write which shop is
Simply the expression in order to find an equivalent expression 2(x-5)+3(4+6)
PLS FAST!! WILL GIVE BRAINLIEST!! 30 POINTS!!! Use what you have learned about good nutrition to think about what would be healthier choices in your school cafe
A ramp raises 1 meter for every 8 meters it goes. What is the pitch(slope)? Construct a formula for this.
short note about light pens​
The equation y = 0.8x can be used to calculate the cost (y) of x packs of bubble gum. What is the unit cost of bubble gum?​
Solve with Indirect proof logic 1. A ) C 2. ~[~D•C] 3. E v A 4. ~ D /:. E