kevin3011grijalva kevin3011grijalva
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

Antoine buys 8 caramel apples for 20.00. Each caramel apple costs the same amount. What is the cost, in dollars, per caramel apple?

Respuesta :

aamirsami999
aamirsami999 aamirsami999
  • 24-05-2021

Answer:

2.5 per Caramel apple , just divide it , I hope that's correct and I'm sorry if it's not.

Answer Link
whitney15croom whitney15croom
  • 24-05-2021

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write a brief summary about each planet 1.mercury 2.venus 3.earth 4.mars 5.Jupiter 6.saturn 8.neptune
WILL CHOOSE BRAINLIEST ANSWER. please help with this thanks
Why is it thought that the Olmecs from Central Mexico came originally came from elsewhere??
When adding 32.6 to a certain number, the sum is 36.14, as seen below. What number should go in the box to complete the addition problem?
Which of the following is true regarding vaccinations and condoms as STI prevention methods? Condoms protect against a wider range of STIs than vaccinations.
how do I complete flvs collaboration project alone
What is the slope and y intercept of the line y= 4x -12-2x?
is this right? please help me
The number of errors in a textbook follow a poisson distribution with a mean of 0.01 errors per page. what is the probability that there are 3 or less errors in
the supplement of a 25°angle is an angle with a measure ofA.65°B.155°C.75°D.55°