dluke0209
dluke0209 dluke0209
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

An 8-pound bag of dog food costs $25.60. A 12-pound bag of dog food costs $36.60. What is the difference in unit prices?

Respuesta :

hhsd2009 hhsd2009
  • 23-05-2021

Aswer:

36.60-25.60= 11

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How long does it take to melt a single brick, how many mins?
Write 80% as a decimal number and as a reduced fraction
The 2020 Ford police interceptor has a max acceleration of 4.4 m/s2. If a policeperson is sitting on the roadside when a speeding car passes them at 70 mph (31.
In four sentences or more, explain why specialized skills like photo processing are no longer careers in high demand.
Ace plays please help me with it...
How do adults often experience which of the following
pls help pls ill mark brainliest
explica la diferencia entre la etica del deber y la etica dialogica? ayuda por favor!! es de filosofia
what does 100+100 equal
Can you think of any restrictions that might be placed upon a man's freedom to wor ship in whatever manner he so chooses?