txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Can the smell of cheese cause an allergic reaction
The restaurant opens for business at seven o’clock, and for the next hour or so, Elisa and the manager hold down the fort, handling all the orders. As the place
One of the best ways to assess for violent behavior when face-to-face with a client is to:
In an aqueous solution of a certain acid with pka = 3.75 the ph is 2.82 . calculate the percent of the acid that is dissociated in this solution. round your an
Paul looked at the cast and sighed. He wrote #22 with a permanent marker on the cast. Sometimes, he would bounce his basketball on the ground as he sat in a ch
what was the dominant problem in the us during 1953 and 1962
Plz help me with part b
Sarah observes that she usually keeps her theater group happy and that her friend maureen offers the group encouragement. the patterns of communication observed
Tell what the following people are going to do tomorrow, by changing the present tense verb to the correct form of the future tense. Nosotros escribimos una c
For which reasons does the poet most likely choose a fence made of cactus? Check all that apply Cactus is sharp, which represents the pain the natives feel. The