zayzayclements zayzayclements
  • 22-05-2021
  • Mathematics
contestada

4 hamburgers and 2 tacos cost $19.
6 hamburgers and 4 tacos cost $34.
What is the price of one taco? (decimals are possible)

Respuesta :

justingoff38 justingoff38
  • 22-05-2021
About 3.3 dollars for a taco i’d say
Answer Link

Otras preguntas

In the Declaration of Independence the argument for freedom from British rule is based primarily on the
If a plant can be grown from a cutting of its parent, what type of reproduction does this represent?
What kind of writing tells a real story about someone’s life?fictional narrativepersonal narrativepersuasive articleinformational article
If a substance forms crystals when it solidifies, its _______ points are the same. a. melting and freezing b. melting and condensation c. evap
Consider the equation v + 4 + v = 8. What is the resulting equation after the first step in the solution?
Which of the following is an example of nonmaterial culture? a. clothing b. food c. socialism d. telephone
The Hubble telescope’s orbit is 5.6 × 105 meters above Earth’s surface. The telescope has a mass of 1.1 × 104 kilograms. Earth exerts a gravitational force of 9
Why did Franklin Roosevelt launch new programs during his first hundred days in office?
describe how reflecting on a situation has improved own knowledge skills and understanding 2.2
The employer contributions to the state unemployment insurance fund, group health insurance, or a pension fund are not normally considered a benefit.true or fal