yucki666
yucki666 yucki666
  • 21-05-2021
  • Mathematics
contestada

Brocolli cost $3.36 a pound at the market. If Marisa
bought 2.5 pounds, what was the cost?

Respuesta :

vanepiolin18 vanepiolin18
  • 21-05-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

8.4

Answer Link
ImVeryfat ImVeryfat
  • 21-05-2021

Answer:

$8.4

Step-by-step explanation:

[tex]3.36*2.5[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

making x the subject of a formula.
What country was the largest supplier of oil to the us when bill clinton was president?
Emotional signs of stress include aches and nausea. T/F
Help help help will give brainliest
what volume would 25.0g of Oxygen occupy at STP
if a+1/a =5finda2+1/a2
What is the radical form of the expression 2 3/4 3√4^2 4√3^2 3√2^4 4√2^3
Jose bought 20 shares of Netflix at the close and price of 117.98. In a few years, Jose sells all of his shares at 128.34. How much money did Jose make?
Maggie is having the flooring replaced in her kitchen, living room, and master bedroom.The kitchen is getting slate tile. The tile cost $1.73 per-square-foot pl
What are the raw materials of water?