camisaiahjones camisaiahjones
  • 21-05-2021
  • Social Studies
contestada

I NEED HELP I DONT GET IT

I NEED HELP I DONT GET IT class=

Respuesta :

SamuelJ0202 SamuelJ0202
  • 21-05-2021

Answer: It is per gallon, 10 bucks per gallon. 20/2

36 = 18

24 = 12

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the y-intercept of the line shown? A. O B. 1 C. 3 D. 3.5
How much times can two go into six ​
7. Renting bowling shoes costs $5. Bowling costs $4 per game. Which equation can be used to find y, the total cost of bowling, if x represents the number of gam
Plz help I don't know chem that well
pick a place for me and my family to eat here in L.A. choose any restaurant and we will eat it.
The Slow Fix auto shop charges $28 for parts and $48 per hour of labor. The We Work Cheaper auto shop charges $59 for parts and $44.90 per hour of labor. For ho
Look at the protein below. Which could be its function? A. Transporting blood B. Moving material out of cells C. Forming connective tissue O D. Storing energy
What does Ralph consider doing?
Spiders only make one type of silk. True or false?
Combine like terms to simplify the expression below 5y - 8x - y + 12x