restrepo19
restrepo19 restrepo19
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jeanie bought 5 pounds of apples for $5.50. How much do the apples cost per pound?

$0.55
$1.10
$1.05
$1.00

Respuesta :

micheltheking866 micheltheking866
  • 28-04-2021

Answer:$1.10

Step-by-step explanation:n/A

Answer Link
bryanna071205
bryanna071205 bryanna071205
  • 15-08-2022

Answer: $1.10

Step-by-step explanation:

took the test

Ver imagen bryanna071205
Answer Link

Otras preguntas

Solve for x, Please show how you got it.
Find the area of a parallelogram with b = 95 cm and h = 9.6 cm. answer asap
Homo erectus represents a different kind of hominin than the more ancient african predecessors. one of the reasons is
whats the area of the room in this diagram 12feet width by 13 feet length
BRAINLIESTTT ASAP!!!! Describe the Fall of Constantinople. Explain what happened in this event, state the facts as well as the importance of it. Write in your o
The second movement of beethoven's fifth symphony is in what form?
What are the different types of interactions in nature?
Which of the following is a common myth associated with fitness? A. Working out in the morning is more effective than working out at night. B. Physically acti
Suppose you want to buy one pair of pants and several pairs of socks. The Pants cost $24.95 and the socks cost $5.95 per pair. How many pairs of socks can you b
When individuals realize their adversary is more powerful than they are, a positive and realistic adjustment is ________.?