donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Biology
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

theas12345678
theas12345678 theas12345678
  • 24-04-2021

Your answer would be $4 times $y.

Hope this helps; have a great day!

Answer Link
debmc7
debmc7 debmc7
  • 24-04-2021
$4y is how we would express 4 times y in dollars. Please let me know if you have questions.
Answer Link

Otras preguntas

physics is so difficult to understand. Underline the prepositional phrase , tell whether it is an adjective, adverb or a noun phrase .​
On a coordinate plane, 2 straight lines are shown. The first solid line has a positive slope and goes through (0, negative 2) and (2, 0). Everything to the left
what the slope (0,-1) and (2,-5)​
Last week, Karen worked 5 1/2 hours on monday, 6 1/4 hours on wednesday, and 7 1/3 hours on friday. How many total hours did karen work on those three days?
pls help me is very urgent and I will mark u as brainliest pls​
pls help is very urgent and I will mark u as brainliest plsssss​
Gimme da answers 6th grade math
Anisha walks around a square park of side 90 m. Vandana walks around a rectangular park of length 80 m and breadth 60 m. Each one makes four rounds. Who covers
How did the war with Mexico the gold rush in the goal of transcontinental railroad affect the issue of slavery
Simplify the polynomial: 2a–3b+c–(4a+7b+c+3) 15 points