Jaidahicks2915 Jaidahicks2915
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jenna bought some rope for a project. The rope cost $3.50 per meter. She bought 432 centimeters of ropehow much did jenn pay for the rope

Respuesta :

sophialona14 sophialona14
  • 23-04-2021

Answer:

1 meter= 100 cm

432cm/100=4.32 cm

$3.50*4.32=$15.12

the total cost is: $15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link
majorcorndog
majorcorndog majorcorndog
  • 30-04-2021

Answer:

15.12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What follicles are found in the subcutaneous fat layer
Which oxide will damage our health if we inhale ? Is it carbon monoxide or carbon dioxide?
After how many hours of constant use must a food-contact surface be cleaned and sanitized? 1 2 3 4
________ is the ability to expend a maximum of energy in one or a series of acts. Static strength Extent flexibility Dynamic flexibility Explosive strength Trun
Monomials. Help I have a test... (-9r^6s^4)^2
How do you find the equation, domain, and range using a graph?
4(2m - 5) = 2(3m-4) Whats the value of m?
What is the value of x? (Use only the digits 0 - 9 and the decimal point, if needed, to write the value.)
Problem 4: Two friends Ronald and Michael live 200 miles apart. They plan to drive towards each other and meet somewhere between their houses. Ronald starts dri
Contestants in a dance-a-thon rest for the same amount of time every hour. A couple rests for 28 minutes in 4 hours. How long did they rest in 5 hours?