2023tbell 2023tbell
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

How much would 6 board foot cost at $3.25?

Respuesta :

tcd55335
tcd55335 tcd55335
  • 23-04-2021

Answer:

If you mean 3.25$ a foot, it would cost 19.5$.

Step-by-step explanation:

Multiply 6 by 3.25, and you get 19.5.

Hope that this helps!

Answer Link

Otras preguntas

How can the amount of electrical energy produced be less than the initial radiant energy from the sun?
how did the religious beliefs of the aztec and the conquistadors differ
What can we tell about the velocity of the center of mass of the system of the two toy carts just before and after the collision?
A ___________ is a set of rules that define what a particular layer will do and provides a clearly defined set of messages that software at that layer needs to
Which interventions would the nurse implement in caring for a client with diabetes insipidus after a head injury?
What is the difference between organizing your data in a list and organizing it in a data extension?
What would be the net effect of the government increasing the taxes by $10 billion at the same time that it decreased spending by $5 billion? assume a marginal
After paying $33,000 cash dividends in 2020 and $53,000 in 2019. what is the amount of dividends common shareholders will receive in 2021?
If a switch occurs from deposits into currency, what happens to the federal funds rate? use the supply and demand curve of the market for reserves to explain yo
If a person is suffering from acidosis, which treatment/action would not be a wise choice?