MarissaSanchez5912 MarissaSanchez5912
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Miss Johnson bought a roast that weighed 6lb. 4oz. What was the total cost of the roast if the cost per pound was $4.48.

Respuesta :

naturelover918394 naturelover918394
  • 23-04-2021

Answer:

26.88$

Hope this helps :))

Answer Link

Otras preguntas

Why can't chemical changes be reversed? examples to explain
Organic chemistry is the study of compounds containing
One of the factors in a multiplication is less than 1. How does the product compare to the other factor?
The surface of water can act like a sort of skin due to a property of liquids called a. viscosity. b. surface tension. c. condensation. d. evaporation.
find the product. tell which strategy you used. 4X6x50
cual expresion es equivalente a 5n+8 when n is equal 2
A store buys jeans from the manufacturer for $30 each and sells them for a 50% profit. At the end of the season, the store reduces the price of jeans by 50%. Wh
what is la fetcha de hoy
People are not subject to any nation or government??? (which government would that be?)
What value of r makes the equation true? r 0.12 = 0.20 A. r = 0.32 B. r = 0.08 C. r = –0.08 D. r = –0.32