tacoplate96
tacoplate96 tacoplate96
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELP NEEDED ASAP! Thanks :)

HELP NEEDED ASAP Thanks class=

Respuesta :

jenzythedancer21 jenzythedancer21
  • 23-04-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

First we must find the total boxes of pens

15 + 9 = 24

Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens

$72 / 24 boxes = 3

Answer Link

Otras preguntas

Cellular respiration is a spontaneous reaction that assembles smaller molecules into bigger molecules. a spontaneous reaction that breaks down larger molecules
ERI has an annual payroll of $3.6 million. The budget allows for $3.86 million. Each entry level employee is paid $45000. How many additional entry level employ
Dependent variable and independent variable
here is another one that I am not being to find an answer to
What is the unit rate for 840 feet in 40 seconds?
Gordon finds a rock in the park. It contains a small fossil. Gordon has most likely found _____.pumice, gneiss, sandstone, granite
Explain the different stages of a risk assessment.
Because of ____, people exposed to the same information will often disagree about what they saw or heard. defensive biases feedback variables differences in co
The triangle in the diagram represents a mold that Anna uses to shape dough before baking. Anna also has a circular mold whose rim just fits inside the rim of
In which case has the U.S. dollar weakened? -The exchange rate between the U.S. dollar and the yen changes from 1:95 to 1:100. -The exchange rate between the U.