lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

During what time period was the greatest amount of territory unified in Italy?
what is the difference between aquaculture and pisciculture?
what skills do strong academic writers possess
A softball player leaves the batters box, overruns first base by 3.0 meters, and then returns to first base. Compared to the total distance traveled by the play
difference between epidermis and cork?
Explain why hydrogen and oxygen are considered elements whereas water is not considered an element.
cos A/1-tan A + sin A/1-cot A =sin A + cos A
What is the major difference between a solution and an ordinary mixture?
Which is the number, which when squared and added to 12 becomes seven times its value ?
What is the slope of the line between (3, -4) and (-2, 1)?