jessicahamilton76 jessicahamilton76
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

If 60 ounces cost $13.00, how much does one ounce
cost?

Respuesta :

s38806112
s38806112 s38806112
  • 21-04-2021

Answer:

.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Who were known as "carpetbaggers" and "scalawags"? Northern confederates who tried to take over Southern lands and businesses after the war Northerners who trie
Which countries on both sides of the Atlantic experienced revolutions during the late 18th and early 19th centuries?
how do you rearrange the formula for the variable indicated: v (to the power of 2) = 2gt rearrange for 't'
When Benvolio talks with Romeo, he finds his cousin?
pleassee help Which of the following was a cause of the French and Indian War? A: Britain and France disputed borders in the Ohio River Valley. B: French and Am
Why was the United States at the forefront in negotiating many of the international treaties of the 1920s? The U.S. was regarded as a fair and neutral nation. A
The plentiful food production brought about by farming along the Tigris and Euphrates Rivers allowed Mesopotamian villages and towns to develop into city-states
What was one reason that anti-immigrant hysteria swept the nation? Immigrants were associated with anarchism and communism. Foreigners were held to blame for th
what nation first enter the enemy capital after its capital was nearly taken
Which countries on both sides of the Atlantic experienced revolutions during the late 18th and early 19th centuries?