Seudónimo Seudónimo
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost?

What is the unit cost class=

Respuesta :

rosysunsets rosysunsets
  • 21-04-2021

Answer:

The unit cost is 6

Step-by-step explanation:

Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.

Answer Link

Otras preguntas

An m = 6.11 g bullet is fired into a 365 g block that is initially at rest at the edge of a table of h = 1.08 m height as shown in the figure. 1. The bullet rem
In what way we’re independence movements in Algeria and Kenya similar?
Quadrilateral ABCD is inscribed in this circle. What is the measure of angle C?
what’s better csp or pv ?
Which of the following literacy elements is an idea or meaning that runs through a piece of music, Literature, visual art, or other form of artistic expression
Determine which details should be included in a summary of “discovering king tut’s tomb” and which details should be omitted from the summary
Standard Form Instructions: Rewrite the equation in proper Standard Form. Equation: x - y = −3 Standard Form: Check
A rectangular garden is 15 ft longer than it is wide. Its area is 450 ft^2 . What are its dimensions? Width equals =------ Length equals=-----
Find the original price of a pair of shoes if the sale price is 9$ after a 75% discount
Pls help 25 points!! diane started a hike with 24 ounces of water in her backpack. what fraction of a gallon of water did she start the hike with? show your wor