vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 5lbs of food for ur puppy

Respuesta :

shewin0617
shewin0617 shewin0617
  • 26-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

3.75 divided by 5= $0.75 for 1 pound of food for the puppy.

Answer Link

Otras preguntas

order from least to greatest 7.081 , 7.81 , 7.002 , 7.14
How many solution does this problem have? a+5=1/5(15+5a) A. one solution B. more that on solution C. no solution
Which number line shows the graph of –3? A. number line from minus7 to 7 with point at minus4 B. number line from minus7 to 7 with point at minus3
sources of electrical energy include what?
Te fifth amendment protects people from having to
Hue wants to buy two necklaces, one for her sister costs $43.25, and the necklace for herself costs $26.25. The sales tax on the purchase is 3%. Find the total
What is the equation for this: the sum of twice a number and half the number is 10?
Write each fraction or mixed number as a decimal
what is (5-sqrt of 2)(3-sqrt of 2)
Velocity may be expressed in which I f the following units?