rinmotokaa
rinmotokaa rinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy. How much is it for 1lb

Respuesta :

alexsandravilla0011
alexsandravilla0011 alexsandravilla0011
  • 26-03-2021
75 cents is for 1lb


I got that answer because I divided 3.75 and 5 and the I got 75 cents
Answer Link

Otras preguntas

A book resting on a table is an example of - * Kinetic energy O Thermodynamic energy O Potential energy O Electrical energy
Does anyone have a all of the answers to Ready Read lesson 13 6th grade?
please solve show work​
Why is oxygen the "final electron acceptor"?
Reasons why rna is believed to be life’s coding system
Declaration of independence questions:Why is the second paragraph seen as so important?
Items that are purchased by individuals for their own enjoyment are called.
Why is an overpopulated ecosystem more susceptible to impact from disease? A. More organisms causes more mutations in offspring and causes more genetic diseases
is it appropriate to have influence of the powerful nations in the decision making process of the UN? write your argument in four points.​
Please someone help me with this question