chinchin19 chinchin19
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

NEED HELP i saw someone here but the answer was incorrect (be sure your answer in money form)
Six tubs of frosting for $5

Respuesta :

esmedoritoss2628
esmedoritoss2628 esmedoritoss2628
  • 25-03-2021
Do you want to find the unit price? Because if you do, one tub of frosting would cost $0.83 (83 cents). It’s rounded btw because the answer is 0.83333 but i think you have to round it.
Answer Link

Otras preguntas

Help needed with both 9 & 10
In the state of florida, a first conviction for dui can result in your vehicle being fitted whit an ignition interlock for up to
What does n =? Please I need help
Which artery can be found on either side of the neck? aorta carotid radial pulmonary
Joseph used the problem-solving strategy Work Backward to solve the inequality 2n+5<13. Shawnee solved the inequality using the algebraic method. Compare the
Eight students are competing for a blue, red, and yellow ribbon for their agriculture project. how many different ways are there to present those ribbons if the
Pls help, I have no idea what to do
Informal English is appropriate in. A. fictional dialogue B. business letters C. parent/teacher conferences D. Job interviews
What details does marlowe use to create an idealized portrait of the rural life of shepherds?
How many bones do humans have?