melindafloyd
melindafloyd melindafloyd
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jeff is buying several packs of batteries. He purchased 16 packs of batteries and his total is $28. What is the cost of each pack

Respuesta :

RaTheRose522
RaTheRose522 RaTheRose522
  • 25-03-2021
The cost of each pack is $1.75 because 28/16= 1.75
Answer Link

Otras preguntas

how do you say i love bread in spainsh
How did the Israelites settle Canaan
The shapes of most comets' orbits are_______.
What is the product in lowest terms?9/14times (-7/12) A.1/3 B.1/14 C.-1/2 D.-3/8
24 songs to 78 songs
how many 7/8 pieces can i cut from a 45.5 ft long piece
Draw 2 different shapes with the perimeter of 16 units
How do geologist locate the epicenter of an earthquake?
What is the significance of concepcion
Which of the following phrases could represent the expression k - 4? A.a number subtracted from four B.four less a number C.a number decreased by four D.a numbe