nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

What are the 2 ways a channel can be made? (science)
14. Where on the H-r diagram are the brightest stars located? 15. where on the H-diagram are the coolest stars located?
The speed limit on an interstate highway is 65 miles per hour. Which cars are driving at or below the speed limit?
What is native application example?.
Why is Hamlet killing Polonius out of character?.
What did the government do during the Spanish flu?.
Which of the following statements best explains the processes of passive and active transport? Passive transport is the net movement of substances down a concen
Based on this passage of The Odyssey, one can conclude that the ancient Greeks greatly valued democracy bravery knowledge relaxation.​
FILL IN THE BLANK. upon entering the circus sally immediately smelled the popcorn, several minutes before her parents. based on this information we can deduce t
How does gerrymandering waste votes?.