ojbuv ojbuv
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 9-pack of popsicles costs $4.23. What is the unit price?

Respuesta :

zfranks05
zfranks05 zfranks05
  • 24-03-2021

Answer:

Unit price is $0.47

Step-by-step explanation:

4.23÷9= .47

Answer Link

Otras preguntas

seven provinces of universal deceleration of human rights​
find the sum of the series 1+2+4+5+7+8+10+11+...+299​
name three types of adaptation
Explain in detail what happens to the motion of particles in a metal tray as it is placed into the hot oven
s is inversely proportional to t . When s = 0.6 , t = 5 Work out s when t = 0.3
PLEASE HELP ASAP!!! The Giver (Chapters 17&20) How does Jonas feel when his mother says she is sad? What is the Giver's perception of release? Why do you t
why shouldn't explorers loot pyramids!! please help
6+8t+3t²=0 find time​
How many miles do you have to walk in a three day period to reach 6 2/3 miles
Select the atoms that belong to the same element.