angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for the turkey? Label your answer using $ and ounces.

What is the unit price for the turkey Label your answer using and ounces class=

Respuesta :

Lindsayp432 Lindsayp432
  • 24-03-2021

Answer:

$0.50 per ounce

Step-by-step explanation:

8/16=0.50

Answer Link
Rileygrey245
Rileygrey245 Rileygrey245
  • 24-03-2021

Answer:

$0.5

Step-by-step explanation:

8 ÷ 16 = 0.5,

You pay $0.5 for each ounce of turkey

Answer Link

Otras preguntas

What other things are appropriate to do after stopping the blood and starting the saline IV in a reaction?a. Document the incidentb. Send the blood bag and tubi
What quantity is measured in g/dm3
By sampling, it is estimated that there are 20 000 trout in a lake. Assume that the trout population, left untouched, would increase by 15% per annum. It is kno
When can waivers of issued for Phase II construction?
What was one key American concession made to the Soviet Union during the resolution of the Cuban Missile Crisis?A) The US agreed to allow the Soviets to store t
The coordinate location of the number '4' on the Numbered Grid Map Playground is X: -300 millimeters (mm) and Y: -900 millimeters (mm). What is the correct sequ
You: Human Rap Artists Are The Only Ones Brave Enough To Write Their Own Songs
Team leaders should present A3 templates to the committee for review. a) Monthly b) Quarterly c) Annually d) Biweekly
The lava that flows out of shield volcanoes is more fluid than the lava that flows out of composite volcanoes. (T/F) a) True b) False
What is a possible cause of postpartum psychosis?a) Preeclampsiab) Placental abruptionc) Ovarian torsiond) Bipolar disorder