angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Staples sells 5 packs of paper for $7.80. How much would 3 packs cost? help

Respuesta :

cad311
cad311 cad311
  • 24-03-2021
divide $7.80 by 3
gives you $2.6
Answer Link

Otras preguntas

اعراب الطالبةُ الجديدة ُ ترسم ُ في الحديقةِ​
The region R, shown shaded in the diagram, is bounded by four straight lines. Write down the inequalities that define R. for some reason i can’t remember how to
Please help me with the correct answer
Determine the missing length of the right triangle below using the Pythagorean Theorem (a²+b²=c²). Round to the nearest whole number.
What challenges did civilians and veterans, who happened to be people color, have in finding housing?
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Match the natural resources to their uses. water forests wetlands parks paper preserving aesthetic va
Imagine yourself sitting on a chair watching anime and you fall off of the chair into the volcano... what do you need to do?
Find the value of x in the triangle shown
-5x + 3y = 11 and x - 2y = 2 How would I solve by substitution?
plz help if you are smart