sandra87may
sandra87may sandra87may
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-meter piece of cord for $2.08 4-meter piece of cord for $4.32​

Respuesta :

Bababoy1013
Bababoy1013 Bababoy1013
  • 24-03-2021

Answer:

The 2-meter piece of cord for $2.08

Step-by-step explanation:

Because if you buy two of these you would get 4-meters for $4.16 while the other one is more expensive!

Answer Link

Otras preguntas

The metric unit for time is a _______________. meter gram second liter
you build three raised garden boxes that are 12 feet by 6feet and 1o inches tall. The supply store sells soil in cubic yards how many cubic yards of soil will y
Examples on how learning has a positive effect on someone life.
Find the quantity represented by each percent 45% of 96 quarts(usa quarts)
what are some props i could do for clara barton plz help
a group consisted of 2 girls for every boy. 24 girls joined the group. there are now 5 girls for every boy. how many boys are in the group
Solve this system by substitution. Y=-8x-23 Y=-5x-14
calculate the area of a circle with the radius of 2cm (1dp)
How did the plebeians gain political rights
What human characteristics can you recognize in the Ancient Greek gods? How did Greek drama develop?