ninimartinezx777 ninimartinezx777
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A company has been making wakeboards for many years. The monthly overhead is $46,500 and each wakeboard costs $103 in materials and labor to make. If these items are sold for $244

Respuesta :

theemissboba
theemissboba theemissboba
  • 24-03-2021

Answer:

Hola hablo alemana

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What percent of 48 is 2.4
discuss how fossils provide evidence of change from the earliest life forms to those alive today
What is 1/4 of 10 explain
Why does Estella in the great expectations belittle pip?
what is the meaning of when the ruler behaves himself correctly, the people will also
If there is a sexually-transmitted disease"AIDS", how to cure it?
Explain why cells don't just continue to grow larger as organisms grow larger.
discuss how fossils provide evidence of change from the earliest life forms to those alive today
What is the world formula of photosynthesis? The chemical formula?
70% of what number is 35 ?