495x43

1

Taylin buys 5 ounces of tea leaves for $2.35. At this rate, how much money does

she need to buy 12 ounces of tea leaves?

$5.04

2.355-0.47

0.47 1215.64

In problem 10, how would your work be different if you were asked how many

ounces of tea leaves Taylin could buy with $10?