aubreemckenzie376
aubreemckenzie376 aubreemckenzie376
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

a can contains 4 cups of pineapple juice the can of juice costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce ​

Respuesta :

ayoung88
ayoung88 ayoung88
  • 22-03-2021

Answer

$0.08

Step - by step Explanation

Answer Link

Otras preguntas

Which theory suggests that dreams are mental responses to random bursts of neural stimulation?
A box of seeds contains p packets. Each packet contains s seeds. Which equation can be used to find the number of seeds in a box (b)? (A) p= sb (B) p= s/b (C) b
A. Compute the torque developed by an industrial motor whose ouputis 150kW at an angular speed of 4000 rev/min. B. A drum with negligible mass and 0.500m in di
A 26-year-old African-American single woman is seen in the outpatient clinic with her mother. She is dressed provocatively and states that she is Whitney Housto
(a) Depending on the organism, the optimal pH for enolase to catalyze its reaction is between 6.5 and 8.0. Describe how a pH below or above this range is likely
Describe at least three distinguishing features of synovial joints.
A defendant set off fireworks at a fully-licensed Fourth of July show. The result of the activity caused harm to the plaintiff. In order for the plaintiff to wi
Please answer this correctly
Branliest English Experts!!!!!!!!HELP PLEASE PLEASE PLEASE!!!!!!!!!!!!! Edit the following sentence to make it less wordy. The four friends would laugh at the
A polar bear maintains a mostly constant body temperature. What does this represent? blood control genetic variation ecological niche homeostasis