Colerisher Colerisher
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6


Grapes(Pounds) Price(Dollars)

2 6

? 1

1 3

Respuesta :

stygianpotatoes stygianpotatoes
  • 26-02-2021

Answer:

? = 1/3

Step-by-step explanation:

1 pound of grapes is worth 3 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME WILL MARK BRAINLIESTWhat type of heat transfer takes place when a furnace heats up an entire room? Radiation, because the element of the heater
asked this question before, didn't really help so i'm asking again. also, please help. Explain what happens to the pitch of a cell phone ring when the wavelengt
What is the value of h? 4 8 sqrt 3 16 8 sqrt 2
Read the excerpt below and answer the question. They were white in the sun and the country was brown and dry. .... The girl stood up and walked to the end of
A B C or D??????????????
explain how language was transmitted and evolved.
When shooting video, why is it best to film more than one take? Multiple takes allow for the incorporation of multiple actors. Multiple takes ensure that the
You are an anthropologist that takes knowledge of present societies and compares them with ancient ones. What is your one main reason for studying history?  t
The volume of the prism is 144cm to the third power. The area of the base is 16cm to the second power
What is 351.86 round to the nearest tenth place