uuuuuuuo uuuuuuuo
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP I HAVE 3 MINUTES TO TURN THISS IN HELPPPP!!!!! You bought 10 Frisbees for $11.90. What was the cost per Frisbee?

Respuesta :

annieflvs
annieflvs annieflvs
  • 25-02-2021

Answer:

each frisbee costs $1.19

Answer Link
ssdandreasd
ssdandreasd ssdandreasd
  • 25-02-2021

Answer:

It should be $1.19 I hope this helps

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What makes the ocean salty
Ten friends share 6 pizza what fraction does each friend get
Puedo conpartir. El dinero Que tengo si esposa se fue con otro
why must a chemistry experiments performed in a well ventilated room?
Simplify -4x-8=-7(x-1)
para que nos sirven los medios de comunicacion masivos
What are the five important institutions in american society?
True or false :in general,the more you weigh ,the more you will be affected by a given amount of alcohol.
list the vessels a drop of blood will encounter traveling from deep within the left thigh to the right atrium
Given the function f(x) = 3^x , find the value of f^-1(27) . = 1 = 3 = 9 = 81