BuzzyLearning
BuzzyLearning BuzzyLearning
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pencil cost $0.19. How much money will you spend if you buy p pencils?​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 25-02-2021

Multiply the cost of one pencil by the quantity of pencils (p) you buy:

Total = 0.19p

Answer Link
demuremichelle demuremichelle
  • 25-02-2021
the answer would be .19p because it isn’t giving you a specific amount of pencils to buy.
Answer Link

Otras preguntas

What is the anwser to 5/10 - (-8/10)? I really need to know if this fraction would be a negitive?
Points A, B and C are collinear. Point B is between Point A and Point C. Find the length of BC if BC=3x-2, AB=12, and AC=5x+2.
What is the most likely reason that a dictator would run in a rigged election
why was the election of 1860 known as the final straw leading to the civil war
Who brought the south Dakota vs dole case to the Supreme Court and why?
The pressure inside the fluid of a hydraulic system is increased by 875 Pa. What is the increase in the force exerted on a piston that has an area of 0.060 m2?
Which of these is a renewable resource? a. coal b. cotton c. copper d. petroleum
the sum of two consecutive integers is less than 83. find the pair of integers with the greatest sum.
Martha bought a $60 skirt at 40% off and a $40 blouse at 20% off. what percent discount did she receive on the total purchase?
Write a word phrase for each algabraic expression 2(5-n)