husbandsdonte54 husbandsdonte54
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ten oranges cost $ 5.80. a. What is the cost for two oranges?

Respuesta :

VxeMintyYT
VxeMintyYT VxeMintyYT
  • 25-02-2021

Answer: 58

Step-by-step explanation: 5.80 x 10 equals 58

Answer Link

Otras preguntas

Question 9 of 20 Jerry keeps a spreadsheet of all the tools he owns He wants to figure out how many nails and screws he has so he knows how many more he needs t
The Andes is a _______________ mountain
Seafood Watch recommends which seafood _______. a. to buy or avoid b. to catch and sell c. to harvest sustainably d. is safe to eat
What is -1/8 - 0.356
_____________ are things people want in order to be happy and feel good. A. Features B. Desires C. Images D. Needs
2] Calculate the percentage of the element forming sugar glucose C6H1206[C=12, H=1, 0=16]​
Tim Soccerteam played 20 games and won 9 of them. What percent of games did the team win!!!!!! Plz help
which of the following is different between covalent and ironic bonds​
Which of the following best represents a linear proportional relationship?
5. What level of involvement do food workers have in executing a master cleaning schedule? A. Rare B. Planning C. Voluntary D. Mandatory