owlfan owlfan
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.49 for 1 pound. How much will 1.31 pounds cost?

Respuesta :

aliciamaida1214 aliciamaida1214
  • 25-02-2021
ANSWER: 0.64 cents

EXPLANATION: 0.49x1.31 = 0.6419 = 0.64
Answer Link
AlterrLKN
AlterrLKN AlterrLKN
  • 25-02-2021

Answer:

0.64

Step-by-step explanation:

Bananas:0.49:1

?:1.31

1x1.31 is 1.31 so

0.49x1.31=0.64

Answer Link

Otras preguntas

what is a quotient I forget
I really can't figure this out!
One of the most severe consequences of habitat degradation is the _____ of a population.
I need help quick I don't know what to do
what is the answers to this
Psychology question!!! I'm not sure what it's asking me, so if you could just explain it; I'll do the rest!!! "Research has found that the greatest risk of deve
Which ottoman leader created law codes, reduced government, and simplified taxes?
3 (3x-1)+2 (3-x)=0 solve for x
Consider the line y = x – 4. A line parallel to the graph of the line would have a slope of . A line perpendicular to the graph of the line would have a slope
I need help on 63 a and b