renoranks954
renoranks954 renoranks954
  • 24-02-2021
  • History
contestada

John and his 3 friends decide to order food. The cost of one box of food is $x. If each boy purchases one box of food, what is the total cost? *​

Respuesta :

maxattack04 maxattack04
  • 24-02-2021
the total cost of the food is 4x
Answer Link

Otras preguntas

Draw and shade a Figures that represent one third
what is the answer to this question
Which types of learners like to acquire knowledge by reading aloud. a. Visual c. Kinesthetic b. Auditory d. All of these Please select the best answer from th
what is the relationship between the value of the digit 440 in each place
Based on the description and image above, what kind of magazine is The American Economic Review? substantive periodical scholarly popular
Find the reciprocal of 6/11.
What political gains did African Americans hope to achieve after the passage of the Thirteenth Amendment??
express the following in exponential notation
Determining the value of an author's work is called
Süleyman the Magnificent was a ruler from what empire?