shellywang508
shellywang508 shellywang508
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

oliviasells2018
oliviasells2018 oliviasells2018
  • 24-02-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

10.56/.88 is 12

Answer Link
ayaanff999
ayaanff999 ayaanff999
  • 24-02-2021

Answer:

12 is the answer

Step-by-step explanation:

Pls mark as branlist

Answer Link

Otras preguntas

What is nearest tenth of 20.25?
Explain how to determine whether to move right or left on the number line when adding rational numbers
The equation y+2=2(x-d) is the line that passes through the points (-1,-2) and (2,4). What is the value of d?
what prefix would you add to lysis to mean separate or split using water?
f (x)=(3x+7)^2 then f (1) =
ASL topic - you noticed some littering in the school corridor during break time inspite of cleanliness drive ..discuss with your partner what should be done to
how many electrons does zinc lend?
Which Enlightment idea is expressed in this excerpt from the Declaration of Independence ? All people are equal under the law, government's power should be dete
For a presentation on how to a build a rocket, which type of media would not be appropriate? a finished rocket a poster board explaining the steps one by one a
how do you see jrotc 100 years from now