ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

what’s the difference in the y-values of two point on a line called
What should be added twice the rational number -7/3 to get 3/7 ? ​
please help me with this question i will mark as brainliest, thank you!
As a student, enumerate your personal goals on how to break the Chain of Infection?
Similar to race, gender is also examined as a social construction by sociologists. Gender is also sometimes discussed as "fluid" and not "fixed. " To better und
HELP ASAP I GIVE 60 points total and big brain!!!! Solve the system of equations by substitution. If there is one solution, express it as an ordered pair. If th
HELP PLEASE!!!!!! + 100 POINTS
Freight costs paid by a seller on merchandise sold to customers will cause an increase.
PLEASE HELP Write a story problem to go with the multiplication problem 5 x 3/4 . Then solve the problem.
What does gravity do to cause rain to happen? How does gravity affect water that is on the surface of Earth?