breannaj9807 breannaj9807
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose cheese costs $22 per kilogram. Ella buys a 75-gram piece of cheese and Ali buys a 250-gram piece of cheese. How much more did Ali pay for his cheese?

Respuesta :

whitneyjohnson93
whitneyjohnson93 whitneyjohnson93
  • 24-02-2021

Step-by-step explanation:

0.75g = 0.0015

250g = $5.50

Answer Link
aang27005
aang27005 aang27005
  • 02-03-2021

Answer:

7.15 C.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What year did the Mayflower sail the ocean blue?
What is 3 to the 3rd power times 3 to the 4th power
Collect information about working of geyser and prepare a report
Georges Cuvier's discovery of fossils of Irish elk and giant ground sloth:
true or false questions basic math 1.the total surface area of a cube each of whose edges is 12 inches long is 6 square feet 2.if the tank in a car holds 15 gal
what is 12.345 rounded to the nearest tenth
What is 3 to the 3rd power times 3 to the 4th power
What is the fraction 18/24 reduced to its lowest terms? A. 9/12 B. 3/4 C. 24/18 D. 18/24
the total cost of 3 tables & 2 chairs is rs 1850 ...if a table RS 75 more than a chair ,find the price of each ?
resources are an integral part of human survival.yet indiscriminate use of them by humans has led to a crisis situation."discuss the above ststement in light of