christianflorek1427 christianflorek1427
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

You stopped on your way to basketball practice and bought four cans of fruit punch for $0.69 each. How much did you spend in all?

Respuesta :

thibi2807 thibi2807
  • 24-02-2021

Answer:

0.69 x 4= $2.76

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 60% as a fraction in simplest form
what is the relationship between bridge strength and bridge length
Draw a model... write an equation and solve....this is the directions for a  4th grade math homework problem....Help?????At the dog show, there are 4 times as m
A. What type of organism has the simplest level of organization B. name an example of this type of organism.
A car is moving at a rate of 28 MPH, and the diameter of the wheel is about 2 1/3 feet. A) Find the number of revolutions per minute the wheels are moving B) Fi
The water in a pool evaporates at a rate of 16 gallons per week. What integer represents the change in the number of gallons of water in the pool after 24 weeks
Is a van a common noun
The period in Japan's history in the late 19th century when imperial rule was restored was known as the
Draw a model... write an equation and solve....this is the directions for a  4th grade math homework problem....Help?????At the dog show, there are 4 times as m
What is the value of 35 to the second power