danielgonzoporto danielgonzoporto
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Panera one bagel costs $0.65. Thirteen bagels cost $7.90. Is the cost of bagels proportional to the number of bagels?

Respuesta :

darknightharris763 darknightharris763
  • 23-02-2021

Answer:

no

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following correctly describes SAM, a biological methylating agent? A) It contains a Cl bonded to a 1° carbon. B) It contains a methyl group bonded
specificity is important to fitness program because it
1. Obligate anaerobes are often grown in an anaerobe jar, which completely excludes oxygen from the environment. How is the environment within a tube of fluid t
what Is the difference between organic and inorganic matter?
which of the following is a general way to describe the base pairing rules for DNA
write the complete thermochemical equation (including energy) for the combustion of hexane.
Explain lt Explain why the formula for finding the surface area of a rectangular prism is helpful. I NEED HELP !
Dr potter provides vaccinations against polio and measles. Each polio vaccination multi-dose vial consists of 44 individual doses, and each measles vaccination
Solve y=5x-8 and y=6x+3 by elimination
what the decimal of 2 1/4