26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

why carbon monoxide (CO) is or is not a atom​
Question 3 of 11 A teacher cut an apple into three wedges of the same size. She dipped one wedge in lemon juice, dipped another in water, and left one alone. Th
100 POINTS!! GET IT RIGHT YOULL GET BRAINLIEST:) Paraphrase a paragraph from "Speech in the Convention." Indicate the paragraph in parentheses after the paraphr
Nitrogen enters the roots of plants in a process called
please help me so I don't get my kitten taken away and sold. ANSWER ALL ( the options: quotient, product, sum )
Find the solutions of the quadratic equation 7? - 2c +3 = 0.
How is a viceroyalty governed?
Rewrite the phrase using the commutative properties. x + y
Devise a mechanism for the protonation of the Lewis base below.Draw curved arrows to show electron reorganization for the mechanism step below. Make the ends of
Calm and cool a simile?