adorableprincess adorableprincess
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2.5 pounds of grapes cost 2.25 dollars what is the cost per pound

Respuesta :

lekhaivan07 lekhaivan07
  • 23-02-2021
I think it’s 0.9 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Who was euryalus in Latin?
What influenced the idea and growth of colonization in England? 1.the arguments of Richard Hakluyt 2.a growing concern of war with France 3.the discoveries of J
3x+1/10=x-1/7 what is x explain how you got the answer
Rafael fue en bicicleta a la escuela. Él _____________a la escuela.
Buddhism was India’s dominant religion in 100 BCE, and then it
Usually, assessed value is rounded to the nearest a. cent. b. percent. c. dollar. d. tenth.
Which best explains how religious tolerance helped the Ottoman and Mughal Empires succeed
what occurs when there are oh ions in a solution
halon and CFC's both _______. A) Inhibit ozone formation B) cause ozone formation in the troposphere c) destroy ozone in the stratosphere d) causes excess ozone
The rate of alcohol involvement among drivers involved in fatal collisions was four times higher ___________ a. during the day than at night. b. at night than