faithjohnson080584 faithjohnson080584
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

6 packs of gum cost $2.10 how much is one pack

Respuesta :

Advaith
Advaith Advaith
  • 22-02-2021

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

2.10/6

0.35

Hope it is useful

Answer Link
Coliver2005
Coliver2005 Coliver2005
  • 22-02-2021

Answer:

0.35 cents

Step-by-step explanation:

6 : 2.10

I        I

v       v

1 : 0.35

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Why did Gandhi protest the Salt Tax ?
During an OSHA inspection : A) employers determine which workers are interviewed. B) worker representatives are not permitted to accompany the inspector C) yo
find all missing sides and angles​
The night Duncan arrives at the castle, it’s a dark night with no stars in the sky. True or false?
Please help. Geometry(:
The number of ferryboat trips r(c) needed to transport c cars in 1 day can be found using the function f(c)=c/20. If there are no more than 5,000 cars transport
You believe that probability that you will get into USC is 0.55 and the probability that you will get into VSU is 0.42 and the probability that you will get int
For your birthday you recieved a gift certificate from a music store for three CDs. There eight you would like to have. If you select the CDs at random, how man
which countries won and which countries lost ww1
caleb made 6 quarts of trail mix for his camping trip. Each week he consumed 4 pints of the trail mix. How many weeks did Caleb have trail mix? ​