kingcam990
kingcam990 kingcam990
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated gloves costs ​$16.77. What is the unit price of the pairs of gloves​?

Respuesta :

cd87125 cd87125
  • 22-02-2021

Answer:

5.59

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Josh wants to put a fence around his rectangular garden. The garden is 6 feet bt 15 feet. How much fencing must he purshase ?
what is the value of a cube shaped box with edges 6 cm. in length?
If a woman runs 100 meters north and then 70 meters south, what is her total displacement?
fifteen seconds is what fraction of a minute
The earth exerts a gravitational force of 500N on an object. What is the mas of the object in kg?
How do scientist gather information about the natural world
Why is expanded form important
which type of social networking site limits you to a 140 character status updates?
F - 23 = 23 Solve for f
what is 1/10 of 7000?