matthewyu0764 matthewyu0764
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Wendy's, 3 Baconators and 2 Frosty's cost $21.50. If 5 Baconator's and 1 Frosty cost $30, find the cost of one Baconator and one Frosty.

Respuesta :

PREMIUMFILM28 PREMIUMFILM28
  • 22-02-2021

Answer:

1.00 would be the cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Mayflower Compact The Virginia House of Burgesses "Town Hall" Meetings This list of research topics would be of GREATEST value to a student writing a report
Which two statements describe the effect of repetition in the last stanza of Robert Frost's "Stopping by Woods on a Snowy Evening" correctly ? The woods are lo
What was the major cash crop grown in the Caribbean by colonial powers?
How could floodwater runoff from the land negatively impact the biodiversity of the Great Barrier Reef lagoon ecosystem? Decrease acidity Decrease water cloud
A ray that divides an angle into two congruent angles is an ?
How many panda years equal 1 human year?
When Jackson throws a baseball in a straight path, what two forces cause the ball to eventually stop moving? A) gravity and friction B) mass and ground force
if the pressure on a 3.0 liter sample of gas is doubled at constant temperature, the new volume will be
What are the types of unconformities that can occur in rock layers? a. angular c. nonconformity b. disconformity d. all of the above
Which of the following is NOT true of exercise machines? A. Most exercise machines are expensive to purchase individually. B. Most exercise machines require spo