mateotierney
mateotierney mateotierney
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Peanuts cost $6.40 per pound. How much will 8 pounds cost?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

51.2 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 6.40 by 8

Answer Link

Otras preguntas

A trend emerging in healthcare today the human resource leader is reporting directly to ____
Name four main Homologous series in organic chemistry...... plz hlp me
Where is the magnitude of the magnetic field around a permanent magnet greatest?
The larger leg of a right triangle is 3 cm longer than its smaller leg. The hypotenuse is 6 cm longer than the smaller leg. How many centimeters long is the sma
Why is the standard deviation usually preferred over the​ range?
7. In 1820, how much of the country's African American population was enslaved? A. 95 percent B. 45 percent C. 85 percent D. 65 percent
From the beginning of the second trimester a pregnant woman needs approximately an additional how many calories a day
Which compound is an isomer C4H9OH
Women with a pre-pregnancy body mass index in what range have the lowest risk fir a complicated pregnancy and delivery?
Which of the following groups contains three fractions that are equal? 1/2, 1/4, 1/8 1/2, 2/4, 5/8 2/3, 4/9, 8/27 2/3, 6/9, 12/18 4/5, 7/10, 16/20