kaylei65
kaylei65 kaylei65
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

2. Leon bought 4 granola bars for $2. The
expression 4x = 2 represents his purchase.
How much did each granola bar cost?
A. $8
B. $6
C. $2
D. $0.50
Please help I’m taking a test

Respuesta :

u8tmf32v2y
u8tmf32v2y u8tmf32v2y
  • 26-01-2021
The answer is D

Explanation

.50x4=2
Answer Link

Otras preguntas

Health, population and environment education is for the enrichment of quality of life". Justify the statement.​
Cindy multiple her age by 5, subtracted 12, and then divide by 3. The result was 16. How old is Cindy?
Find the slope that is PARALLEL and PERPENDICULAR to the equation of the line y = -1/2x+6.
What is the answer to this question
Choose the word that BEST completes the sentence: An antecedent is the word or phase that a (n) _____ stands fo
brainiest to whoever right
Do you know this it is for writing
help help help help help​
What is the quotient of 7.584 x 10^9 and 7.9 x 10^ 2 expressed in scientific notation?
mention any two socio cultural features of Lumbini province​