haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

In what way did the Quakers participate in the early fight for human rights?
what is the answer for the path that one body in space takes as it revolves around another body is called a .......... a orbit,a revolve,a rotate,or a eclipse??
true or false, A secondary source is a persons first hand account of an event or happening , or an original document?
How is per capita GDP calculated, and what does it tell us about the economy? Explain
Each patty contains 200 grams of ground beef. 467 burgers were sold, how many kilograms of ground beef were used
what is the exponent on 10 when you write 5.3 in scientific notation
A substance that releases hydroxyl ions in water is a _____.
what is  3/8f+1/2=6(1/16f-3)
please step by step help me solve this problem 3(4d+1)-9d=6(2-d)
What was one effect of the popularity of suburbia in the1950s