klowe4811
klowe4811 klowe4811
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

if pear cost 1.95 per pound how much would to pounds cost plz answer back thank you and god bless you.

Respuesta :

rex12342 rex12342
  • 26-01-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

please give me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

How did the slogan “Liberty, Equality, Fraternity” sum up the goals of the Revolution?
An objects speed can be modeled with the equation s=24(1.06)^t where s represents its speed in miles per hour and t represents the amount of time that has passe
A TV goes on sale with a discount of 28%. The original price of the TV is $942. What is the sales price of the TV?
Why did Napoleon have trouble fighting the enemy forces in the Peninsular War?
What is the agreement rule when dealing with a singular collective noun in American English
Which dictator came to power in Italy? a. Adolf Hitler b. Joseph Stalin c. Benito Mussolini d. Fidel Castro
I not only want to do well on this test, but I also need to do well on this test.Which one of these rhetorical devices is used here? a. Personification b. Appea
What is the first step in the six-step process for preparing a speech? a. selecting an appropriate topic b. gathering information for your speech c. practicing
When comparing a plant body to an animal body, which part of the plant body is comparable to the blood vessels of the animal body? a. Roots b. Xylem c. Leaves
Which sentence is punctuated correctly? Don wore braces on both of his legs still; he was an avid runner. Don wore braces on both of his legs: still he was