ChristonaireKanyWest
ChristonaireKanyWest ChristonaireKanyWest
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $12 for 6 pounds of oranges.
How much is the cost per pound of oranges?

Respuesta :

Kiddo2007
Kiddo2007 Kiddo2007
  • 26-01-2021

Answer:

$2 per pound.

Step-by-step explanation:

Answer Link
7bsrsanqc5
7bsrsanqc5 7bsrsanqc5
  • 26-01-2021
2 dollars for each pound of oranges
Answer Link

Otras preguntas

What were the extreme Protestants in England called?
6x+3=4x+9 can you guys explain this for me
What is Aphrodite the Greek god roman counterpart?
What are some Numbers équivalent to 1?
Which event was Yolanda's speech for?
Choose "innate" if the behavior is an innate behavioral adaptation and "learned" if it is a learned behavioral adaptation. A stickleback fish attacks fish with
Last month Maria hiked the 5-mile mountain trail a number of times and she hiked the 10-mile canal trail several times. Let x represent the number of times she
Pollen from pea plant with white flowers is used to fertilize the ovules of a heterozygous plant. What are the possible phenotypes in the offspring from this cr
What is 8 1/3 x 3/5?
After the first 15 minutes of laying down cement, you have used 1/5 of the bag. What is the rate you are laying cement in bags per hour?